See PRO editionSee PRO edition
See other templatesSee other templates

Pomysłodawca, inicjator oraz twórca DT4U - Design Thinking Workspace – przestrzeni kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych w wykorzystaniem metodyki design thinking w Politechnice Łódzkiej. Swoją wiedzę i pierwsze doświadczenia z design thinking zdobyła w Hasso Plattner Institute of Design at Stanford of http://dschool.stanford.edu/. Od 2012 roku poprzez czystą praktykę rozwija swój warsztat w zakresie dt oraz ogólnie pojętego myślenia projektowego prowadząc projekty z zastosowaniem tej metodyki na studiach 1 i 2 stopnia, warsztaty, szkolenia, jak również łącząc dt z projektami typu PBL (problem/project based learning). W chwili obecnej kieruje międzynarodowym projektem DiamonDT – „​Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching” stworzonym przez Zespoł DT4U PŁ, którego celem jest rozwój innowacyjnej dydaktyki na poziomie wyższym poprzez wdrażanie do toku kształcenia metodyki design thinking (http://diamondt.eu).

Jako certyfikowany trener specjalizuje się w szkoleniach i warsztatach z zakresu zarządzania projektami, metodyki design thinking, komercjalizacji wyników projektów B+R, certyfikacji wyrobów medycznych.

Adiunkt Politechniki Łódzkiej. Zarówno dydaktycznie jak i naukowo-badawczo zajmuje się inżynierią biomedyczną. W tym obszarze jest autorem opracowań naukowych, współautorem patentów i wdrożeń (https://www.researchgate.net/profile/Dorota_Bociaga). W pracy badawczej wykorzystuje doświadczenie zdobyte w jednostkach zagranicznych, takich jak: Nanometrics Incorporated, CA (USA, 2012), Join Research Centre, Institute for Health and Consumer Protection, Ispra (Italy, 2005, 2006), Eastman Dental Institute, London (GB, 2004), L’Ecole Catholique d’Arts et Métiers, Lyon (France, 2003).

Kieruje projektami i wdraża ich efekty od 2003 roku (5.Program Ramowy UE). W latach 2008 – 2012 Pełnomocnik Dziekana ds. projektów międzynarodowych. Na swoim koncie ma już realizację ponad 20 projektów, w większości których pełniła funkcję kierownika lub głównego wykonawcy. Obecnie kieruje dwoma projektami międzynarodowymi (w ramach programu European Research Area Network (ERA.Net) oraz Erasmus +) i jednym krajowym (Program LIDER, NCBiR). Jest również laureatką programów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Swój warsztat pracy wykorzystywany do ich realizacji opiera głównie na standardach IPMA oraz wiedzy zdobytej na ukończonych w 2013r. studiach podyplomowych Menedżer Badań Naukowych i Prac Rozwojowych (,,OIC Poland” oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie). Prace nad badaniami i komercjalizacją ich wyników wspiera wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas stażu na Stanford University (2012, Program Top500 Innovators) oraz polsko-amerykańskich studiach podyplomowych Master of Science in Science and Technology Commercialization ukończonych w 2010 (dyplom Uniwersytetu Łódzkiego oraz University of Texas at Austin) (https://pl.linkedin.com/in/dorota-bociaga-06436a61).

Trener  - z zamiłowania, certyfikowany  - z poczucia potrzeby ciągłego samorozwoju, twardego stąpania po ziemi i opierania danych o fakty i doświadczenia. Idealistka - z wiary w ludzi, strateg i działacz – z natury. Wymagająca – bardzo! J Ceniąca w ludziach inicjatywę, umiejętność przekuwania marzeń w rzeczywistość i nieugiętość w dążeniu do celu – ponad wszystko! W czasie wolnym najlepszym przyjacielem na świeżym powietrzu jest ... – rower, narty i koń J, największą przyjemnością – poznawanie zakątków świata poprzez smakowanie ich kuchni i doświadczanie natury.

 

© Copyright2015 DT4U